Díjazottjaink 2019-ben

2019-ben közel 100 jelöltből választották ki azt a 17 díjazottat, akik méltó módon képviselik a Program célkitűzéseinek elérését, továbbvitelét, a hátrányos helyzetű lakosság fejlesztését, felzárkóztatását.

2019-es Díjazottaink bemutatkozása

Burai Krisztián

Messziről jött, és nagyon sokat küzdött a sikerért: kezdetekben mellőzte a hagyományos média, így elsősorban az interneten kezdett alkotni. Mivel sokáig nem lehetett saját producere, ezért kitanulta, önerőből vált azzá. Sikerei ellenére sem felejtette honnan jött, ezért fontosnak tartja, hogy segítsen a hátrányos helyzetben élő gyerekeken – akár egy-egy jótékonysági rendezvényen való fellépéssel is.

Csasznyné Kanalas Irén

Szeretetével, gondoskodó természetével folyamatosan segíti a rászorulókat, már-már a hátrányos helyzetűek küzdelmének egyik élharcosának is nevezhető. Csasznyné Kanalas Irén a Kaposvári József Stúdió állandó támogatója, tiszteletbeli tagja.

Faragó Péter György

Újságíró, kommunikációs szakember. Korábban a Közmédia internetes portáljának, majd egy filmes internetes lapnak online szerkesztőjeként dolgozott, jelenleg kommunikációval foglalkozik egy magyarországi vállalatcsoportnál, a Budapesti Metropolitan Egyetem kétszeres nagykövete, az Egyetem hivatalos rádiójának főszerkesztő-helyettese, valamint a magyarországi alapítású OurVision Production produkciós vezetője. A Kaposvári József Stúdió egyik, legkorábban csatlakozó tagja számára mindig is fontos volt az esélyegyenlőség biztosítása a médiában, ezért is támogatja mind a mai napig az önkéntes szervezetet médiaértés-oktatóként, valamint a Program kommunikációs és sajtókapcsolati vezetőjeként.

Győrné Varga Kornélia

1984 óta a pesterzsébeti Nyitnikék Óvodában dolgozik, melynek intézményvezetője, tagóvoda vezetője, végzettségét tekintve pedig gyógypedagógus. Nap mint nap fogyatékkal élőket tanít, de aktív szerepet vállal különféle hátrányos helyzetű csoportok támogatásában is kiváló munkája mellett. Ismeretségében mindenki büszke Rá, hogy Pesterzsébeten él, tanít, s végzi áldásos munkáját.

Hídvégi-B. Attila

Napjaink újságírójának nem minden esetben van egyszerű dolga, ha az elesetteket, rászorulókat szeretné bemutatni. Újságíró-díjazottunk publikációi minden esetben a cigányság, valamint kultúrájuk bemutatására törekedett. A RomNet főszerkesztője, az MTI korábbi újságírója mindig kiállt a hátrányos helyzetűek mellett, az általa működtetett weboldal, valamint írásainak nélkülözhetetlen eleme az érdekképviselet.

L. Rítok Nóra

Pedagógus, aktív művész, valamint számos közhasznú szervezet vezetője. Az Igazgyöngy Alapítvány alapítója és szakmai vezetőjeként, valamint az Igazgyöngy Alapfokú Művészet Iskola igazgatójaként is gyerekszegénység, mélyszegénység ellen, az esélyteremtésért és integrációért dolgozik nap mint nap. Elismerésként vette, mikor tevékenységével, valamint annak eredményeinek köszönhetően a Forbes 2016-ban és 2018-ban a az ötven legbefolyásosabb magyar nő közzé sorolta. 2011 és 2016 között a Magyar Tehetség Nagykövete, tavaly, azaz 2018-ban pedig a Magyar oktatás és köznevelés kategóriában Prima Primissima-díjjal is elismerték munkáját.

Kalla Éva

Különleges módjait választotta a cigány kultúra terjesztésének Kalla Éva is: amellett, hogy íróként is tevékenykedik, a Romani Filmfesztivál alapítója, valamint a C-ESZ-FISZ-A nevezetű, egyedülálló női, cigány kórus alapítója is. Az írónő számára mindig is fontos volt, hogy írásain, a bemutatott filmeken, valamint a kórus repertoárján keresztül is sokakhoz eljuttassa a cigány művészetek mind szélesebb tárházát.

Maráczi Krisztián

Vannak olyan szakmák, művészeti ágak, melyekben pillanatról pillanatra tetten érhető egy-egy társadalmi változás: ilyen a fotográfia is. Díjazottunk egyik fő alkotóterülete a szociográfiai fotózás, melynek középpontjában hátrányos helyzetű csoportok állnak főként. Amellett, hogy fotózással foglalkozik, önkéntesként is segíti a rászorulókat: segítségével lelt otthonra programunk pesterzsébeti székhelyén, hogy méltó környezetben fogadhassuk a Stúdió által szervezett foglalkozások résztvevőit.

Medgyesi Gabriella

Dokumentumfilm rendező-szerkesztő, valamint a Duna Televízió korábbi filmfőszerkesztője. Filmes szakemberként mindig is fontosnak tartotta, s talán ezért is lehetett úttörő szerepe a cigány kultúra bemutatásában, de szintén az előítéletek csökkentését tartotta szem előtt az MTVA csatornáin korábban sugárzott, Életkerék című műsor adásain keresztül.

Mohamed Fatima

Néha fordítva történnek a dolgok: díjazottunk már korábbi együtteséből, a Fekete Vonattal már berobbant a zenés köztudatba, mikor később a The Voice című tehetségkutatóban is megmérettette magát, később azonban szólókarrierbe kezdett, és így szerepelt az Eurovíziós Dalfesztivál nemzeti válogatóműsorában is. Egyéni sikerei mellett fontosnak tartja, hogy segítsen a szegény gyermekeknek, számos, a Kaposvári József Stúdió által szervezett rendezvényen fellépett is már, hogy így segítsen a rászorulókon.

Ottrubay Wolf Ágnes

A rászorulók világa nem csupán itthon, Magyarországon nehéz, világszerte is nagy küzdelmekkel találkoznak a mindennapokban. A VisFontis Alapítvány elnöke Közép- és Kelet Európában is küzd a gyermekszegénység ellen, valamint a hátrányos helyzetűek megsegítéséért, az Igazgyöngy Alapítvány kuratóriumi elnökeként pedig az esélyteremtés biztosításában van fontos szerepe. Az Esterházy-család leszármazottjaként személyes ügyének tekinti a zenei tehetségek felkarolását, de a kis talentumok között is keresi azokat, akik elkallódnának, akiknek nem nyújtanak segítő kezet.

Pisont András

Missziójaként tekint a hátrányos helyzetű gyermekek megsegítésére; volt futballistaként, a sport által igyekszik a tehetséges fiataloknak helyes utat mutatni, sikeres, egészséges gyereket nevelni. Ehhez kapcsolódóan, testvéreivel megalapították a Pisont István Tehetségkutató Alapítványt, melynek keretén belül már számos gyermek lehetőséget kapott egy új kezdethez. Alázata, jósága és a gyermekek iránt érzett szeretete viszi tovább őt munkásságán.

Rostás Árpád

Két kéz munkájánál nincs is talán szebb: az Országház faburkolatai, a versailles-i kastély parkettája, konzolasztala és tükre, a Louvre ablaka – négy a világ sok pontjából, ahol letette kézjegyét a Magyar Örökség-díjas restaurátor. A magát csak vándorasztalosnak nevező szakember azonban mégis másik három dologra a legbüszkébb: az angol királyi család sarjának készített bölcsőre, a Ferenc pápának faragott trónra, valamint arra, hogy több ezer hátrányos helyzetűt táborozott a világ sok pontján.

Seres Antal

Zenész, aki testvérével a Megasztár című tehetségkutató ötödik szériájával robbant be a köztudatba a 2010-es év zenekaraként, valamint a Zenével a Rákos Gyermekekért Alapítvány alapítója. Karrierje során megannyi siker közül számára a legkedvesebb, hogy formációja a világhírű Gipsy Kings előzenekara lehetett, sőt az együttes meg is hívta Őket egy személyes találkozóra otthonukba, ám a sikerek ellenére mindig meg tudott maradni szerénynek és egyszerűnek. A mai napig hisz a zene gyógyító erejében, valamint támogatja az elesetteket, segítségre szorulókat. A Kaposvari József Stúdió tiszteletbeli tagja az önkéntes szervezet több rendezvényén is nyújtott segítő kezet zenéivel, fellépéseivel.

Szomolányi Tímea

Tündérpakk Alapítvány. A bohókás nevű közhasznú szervezet igazi jótündérként van jelen a Magyarországon élő, saját hibájukon kívül nehéz helyzetbe kerülő emberek, családok megsegítéséért. Az alapítvány 2015-ben jött létre, azóta pedig számtalan esetben segítettek már, a három, családos édesanya pedig büszke közös gyermekükre, a Tündérpakk Alapítványra.

Snétberger Ferenc

Legnagyobb érdeme a nevét viselő, 2011 óta működő Zenei Tehetség Központ, melynek legfőbb célja a szegény sorból származó tehetségek felkarolása itthon, valamint a nagyvilágban. Az Intézményt nem csupán művészetéből fakadóan hozta létre, munkásságát az empátia és a hátrányos helyzetűek iránt érzett empátia is átszövi. Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas világhírű gitárművész, de elismerései között meg kell említeni a Magyar Érdemrend középkeresztjét is.

Valics Dezső

1991 óta dolgozik az Országos Mentőszolgálat kötelékében, emellett két kisgyermek büszke édesapja. A mentőknél szerzett tapasztalatát is felhasználva igyekezett minél többet megtenni, hogy segítsen a hátrányos helyzetű embereken. Erdélyi származása és érzékenysége révén mindig is küzdött a társadalmi esélyegyenlőségének biztosításáéért.